Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Deň otvorených dverí na trnavskej župe

Typ: ostatné
dodDeň otvorených dverí na trnavskej župe sa bude konať už štvrtýkrát

Úrad Trnavského samosprávneho kraja organizuje podujatie Deň otvorených dverí na trnavskej župe, ktorý sa uskutoční v sobotu 3. júna 2023 od 9. do 15. hodiny na Starohájskej ulici 10 v Trnave. Návštevníci štvrtého ročníka župného podujatia sa môžu tešiť na pestrý program pre deti aj dospelých. Tento rok sa župa zamerala na prezentáciu regiónov v kraji, ako aj prezentáciu odborov úradu či župných organizácií. Okrem toho je pripravená gastro zóna, penová šou, divadelné predstavenia či prehliadka tradičných krojov z regiónov.

„Už štvrtýkrát otvoríme dvere župného úradu pre všetkých, ktorých zaujímajú aktivity kraja. Počas soboty 3. júna návštevníkom priblížime regióny v kraji, odbory úradu ale aj činnosť organizácii v našej zriaďovateľskej pôsobnosti. Tešiť sa môžete na pestrý program pre dospelých aj deti, nebude chýbať ani gastro či wellness zóna, bábkové divadlo, tvorivé dielne a prehliadka tradičných krojov. Aktuálne finišujeme s prípravami a verím, že Deň otvorených dverí na trnavskej župe bude opäť veľkolepý a v súlade nášho motta Spolu tvoríme kraj,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič, ktorý rád privíta návštevníkov podujatia aj priamo v jeho kancelárii.

Počas podujatia sa môžu návštevníci vydať cestou za zážitkami Trnavského kraja, pričom v jeden deň navštívia Smolenický zámok, Vodný mlyn v Jelke, Jaskyňu Driny, Letisko v Piešťanoch, ale aj kráľovské mesto Skalicu. Pre deti je na pódiu pri župnom úrade pripravené vystúpenie Ceruzko a farbička, bábkové divadlo Ako sa Jano s drakom porátal, vystúpenie Trnavského detského zboru aj penová šou.

Župa program doplnila aj o prezentáciu činností jednotlivých odborov úradu, Združenia samosprávnych krajov SK 8 aj Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Súčasťou Dňa otvorených dverí na trnavskej župe budú študentky a študenti zo Strednej zdravotníckej školy v Trnave, ako aj chutné prekvapenia študentov Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Okrem toho pripravila župa možnosť zapojiť sa do tomboly o vecné ceny.

Program na hlavnom pódiu:

10:00 Bábkové divadlo „Ako sa Jano s drakom porátal

11:00 Detský spevácky zbor z Trnavy

11:10 Prezentácia tradičných krojov

12:00 Ceruzko a Farbička

13:00 Detský spevácky zbor z Trnavy

13:10 Prezentácia tradičných krojov

13:20 Žrebovanie tomboly

14:00 Penová show

Sprievodný program:

bábkové divadlo „Ako sa Jano s drakom porátal"

exotické zvieratá

interaktívne aktivity pre deti

kadernícke služby

kozmetická starostlivosť

maľovanie na tvár

masáže

meranie tlaku a ďalších telesných funkcií

otvorená kancelária trnavského župana

prehliadka cestárskych strojov

tvorivé dielne

prezentácia tradičných krojov

ukážka regiónov Trnavského kraja

dod


Vytvorené: 26. 5. 2023
Posledná aktualizácia: 26. 5. 2023 16:43
Autor: Lucia Beňadiková