Zákaz vychádzania

Zákaz vychádzania 2Od soboty 24. októbra do nedele 1. novembra bude na celom Slovensku platiť zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie, do práce a zabezpečenia nevyhnutných potrieb či pobytu v prírode v okrese bydliska. Premiér Igor Matovič s ďalšími členmi vlády o tom informovali po rokovaní ústredného krízového štábu a vlády vo štvrtok 22. októbra 2020 večer.

Výnimky zo zákazu vychádzania platné pre všetky okresy - okrem okresov Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov:

v čase od 1.00 do 5.00 h,
na dojazd do bydliska do 25. októbra,
pre prípad cesty na testovanie, do zamestnania, doprovodu dieťaťa do školy,
pre prípad návštevy najbližších potravín, lekárne, pošty, banky, poisťovne, čistiarne, autoservisu, čerpacej stanice,
pre prípad návštevy lekára,
pre prípad starostlivosti o blízku osobu,
pre prípad starostlivosti o vlastné hospodárske zvieratá, vychádzok so spoločenskými zvieratami do 100 metrov od bydliska,
pre prípad pohrebu,
pre pobyt v prírode v rámci okresu bydliska.

Vytvorené: 23. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 23. 10. 2020 11:23